Strona domowa Kursy Instruktorzy Jak funkcjonują kursy Referencje  

KURSY FOTOGRAFII
- Jak funkcjonują kursy?
- Dlaczego warto?
- Kupony upominkowe
CERTYFIKAT
GWARANCJA SATYSFAKCJI
O NASZEJ SZKOLE
- Szkoła właśnie dla Ciebie!
- Cotygodniowe lekcje
- Fascynujące projekty
- Recenzje fotografii
- Pomoc non stop
NAUKA W INTERNECIE
GDPR INFO

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące wiadomości

EKSPOZYCJA BEZ TAJEMNIC 2

Długość trwania: 4 tygodnie        Cena: 320 zł

Kontynuacja kursu Ekspozycja bez tajemnic 1.

Tysiące fotografów przekonało się nie jeden raz, że Bryan Peterson ma niezwykły dar przedstawiania nawet najbardziej złożonych zagadnień fotograficznych w sposoby niebywale prosty i przystępny dla każdego. W trakcie tego kursu będziemy budować na podstawach wiedzy zdobytej w pierwszej części kursu „Ekspozycja bez tajemnic 1". W czasie 4 tygodni zajmiemy się wieloma kreatywnymi technikami fotograficznymi oraz poznamy niezawodne sposoby tworzenia świadomych, fascynujących i prawidłowo naświetlonych fotografii w każdych warunkach oświetleniowych, nawet kiedy światłomierz aparatu zawodzi. Poznamy też wiele praktycznych reguł wyboru parametrów ekspozycji.

Czy chciałbyś odkryć niezwykle ekscytujący świat fotografii ruchu? Ten kurs nauczy cię wszystkiego, co dotyczy kreatywnego wykorzystania czasu ustawienia migawki w celu uzyskania fascynujących ekspozycji począwszy od zamrożenia akcji, panoramowania, aż po tworzenie efektu ruchu.

Czy wiesz, jak dokonywać pomiaru światła podczas fotografowania zachodu słońca, śnieżnego zimowego krajobrazu czy miasta po zmierzchu? Ten kurs – gwarantujemy to – pokaże ci dokładnie, jak tego dokonać, aby zawsze i wszędzie uzyskiwać perfekcyjną ekspozycję.

Czy wiesz kiedy i jak stosować fittry w fotografii cyfrowej - filtr szary, filtr polaryzacyjny, czy filtry połówkowe? Kurs da ci niezawodne odpowiedzi i na te i wiele podobnych pytań.

Kurs jest prowadzony przez doświadczonych instruktorów w całości po polsku.


Ten kurs obejmuje między innymi:
 • różne metody uzyskiwania efektu ruchu
 • kreatywne "malowanie" z czasem otwarcia migawki (zostań Monetem aparatu fotograficznego)
 • niezwykły efekt desczu w ogrodzie lub na balkonie
 • typy oświetlenia
 • kwestie nastroju i światła
 • trudne ekspozycje i jak sobie z nimi radzić
 • technika HDR
 • szary świat widziany okiem miernika światła
 • sprawdzone techniki i ‘sztuczki’ pomiaru światła w każdych warunkach
 • używanie filtrów (ND, polaryzacyjne, połówkowe)
 • ...i wiele innych jeszcze bardziej ekscytujących tematów!

Główne tematy lekcji:

Lekcja 1: Oddawanie i sugerowanie ruchu
Lekcja 2: Pomiar światła
Lekcja 3: Trudne ekspozycje
Lekcja 4: Filtry polaryzacyjne / filtry szare / pomiar światła w trudnych ekspozycjach

Lekcja Gratis: Anty-ND / Przeciwieństwo filtra szarego, czyli celowe niedoświetlenie

 

Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie:
Aparat fotograficzny – cyfrowy lub na film – z możliwością pełnego manualnego trybu ustawiania ekspozycji, czyli ręcznego wyboru przysłony i czasu naświetlania. Ukończenie kursu Ekspozycja bez tajemnic 1 lub dobra znajomość podstaw fotograficznej ekpozycji.

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla początkujących i średniozaawansowanych pasjonatów fotografii.

Ilu uczestników będzie na kursie?
Na każdy kurs przyjmujemy nie więcej niż 10 osób.

 


Proponujemy ci niepowtarzalny i sprawdzony, autorski kurs Bryana Petersona. Zapewniamy uwzględnienie twojego tempa nauki, indywidualną i szczegółową ocenę twoich zdjęć (zarówno przez instruktorów jak i innych kursantów!) oraz możliwość nauki z każdego zakątka świata i o każdej porze dnia.

Jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu naszego kursu, że obiecujemy ci pełną satysfakcję. Jeśli jednak stwierdzisz, że ten kurs ci nie odpowiada (jest za trudny, za łatwy lub z jakiegokolwiek innego powodu), to gwarantujemy ci zwrot 100% kosztów kursu (szczegóły na ten temat w zakładce Gwarantowana Satysfakcja). A co najważniejsze – zapewniamy, że zanim skończysz kurs, w pełni opanujesz zawarte w nim treści teoretyczne i praktyczne.

Oferujemy ci najlepsze, interaktywne środowisko do nauki fotografii przez internet. Indywidualne podejście polega na tym, że doświadczeni instruktorzy będą służyć ci stałą pomocą przez cały czas trwania kursu, a forum dyskusyjne umożliwi ci prowadzenie fascynujących rozmów na wszelkie tematy fotograficzne.

Więcej informacji o funkcjonowaniu naszych kursów znajdziesz tutaj.
Autor kursu / Patron: Bryan Peterson

bryan peterson Bryan jest fotografem z ponad 30-letnim doświadczeniem i instruktorem fotografii od przeszło 20 lat. Ten prawdziwy entuzjasta fotografii ma niezwykły dar zarażania swoją pasją wszystkich, których spotyka w życiu. Stosuje niepowtarzalny styl nauczania stawiający na kreatywność, bezstresową naukę i zajmujące projekty fotograficzne. To wszystko czyni zdobywanie i pogłębianie wiedzy fotograficznej prawdziwą przyjemnością. Efektem takiego podejścia są błyskawiczne i fenomenalne rezultaty, które przechodzą najśmielsze oczekiwania każdego – czytelnika znakomitych książek Bryana, uczestnika warsztatów plenerowych i kursanta internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii. Polska filia tej szkoły rozpocznie działalność już wiosną 2013 roku.

Bryan jest autorem takich bestselerów jak: Ekspozycja bez tajemnic , Kreatywna fotografia bez tajemnic, Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic, Czas naświetlania bez tajemnic, Fotografia portretowa bez tajemnic, Lampa błyskowa bez tajemnic i najnowszej pozycji – Kompozycja bez tajemnic wydanych w Polsce przez łódzkie wydawnictwo Galaktyka.

Książki Bryana Petersona wydane w Polsce


Instruktor: Marek Dudka

Marek Dudka Fotografuje praktycznie od zawsze, a ściślej – odkąd dostał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smiena Symbol (mimo że było to w zamierzchłych latach 70. ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś w znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo, ciemnię zaś zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni. Ma nadzieję, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ostatni raz.

Marek uwielbia portretować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży; może wtedy łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje fotografia dzieci. Uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie – na Karaibach, w USA, na Hawajach, w Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studia fotograficznego a Europą (głównie Polską). Od 2008 roku współpracuje z Bryanem Petersonem.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik jest wieloletnim miłośnikiem fotografii i uczestnikiem wielu warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez wybitnych fotografów w USA. W wolnym czasie pracuje jako instruktor i prowadzi indywidualne kursy fotograficzne. Patrik współpracuje z Bryanem od ponad trzech lat i jest wielkim zwolennikiem jego metod nauczania oraz stylu fotografii. Pochodzi ze Słowacji, mieszkał pięć lat w Pradze, przez wiele lat w USA, a obecnie – w Lozannie.

Prace Patrika można znaleźć na jego stronie internetowej a aktualne projekty można zobaczyć na jego blogu lub na Facebooku.
konkursy fotograficzne, informacje i fora społecznościowe!
facebook Dołącz do nas na Facebooku PPSOP Blog Blog Internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii

© 2019 Aperture Productions LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Logowanie Studenta Szkoły:
UŻYTKOWNIK: HASŁO:  
   
Czy zapomniałeś jak się zalogować na nasz serwer?