Strona domowa Kursy Instruktorzy Jak funkcjonują kursy Referencje  

KURSY FOTOGRAFII
- Jak funkcjonują kursy?
- Dlaczego warto?
- Kupony upominkowe
CERTYFIKAT
GWARANCJA SATYSFAKCJI
O NASZEJ SZKOLE
- Szkoła właśnie dla Ciebie!
- Cotygodniowe lekcje
- Fascynujące projekty
- Recenzje fotografii
- Pomoc non stop
NAUKA W INTERNECIE
GDPR INFO

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące wiadomości

EKSPOZYCJA BEZ TAJEMNIC 1

Długość trwania: 4 tygodnie        Cena: 320 zł

Najpopularniejszy internetowy kurs fotografii - teraz w NOWEJ wersji, po bezkonkurencyjnej cenie!

Bez wątpienia najbardziej popularny kurs fotograficzny, kiedykolwiek oferowany w internecie. Teraz po raz pierwszy po polsku! Kurs jest po części oparty na światowym bestselerze Bryana Petersona Ekspozycja bez Tajemnic (Understanding Exposure). W każdej cotygodniowej lekcji uczestnicy odkrywają zagmatwane nierzadko tajniki ekspozycji fotograficznej.

Bryan i jego metody nauczania sprawią, że skomplikowane zagadnienia ekspozycji fotograficznej staną się łatwe dla każdego! Już w trakcie pierwszej lekcji zrozumiesz istotną różnicę między prawidłową a kreatywnie prawidłową ekspozycją, co na zawsze odmieni twoje podejście do fotografii i natychmiast znacząco podniesie jakość wykonywanych zdjęć.

Również już podczas pierwszej lekcji zrozumiesz, jak łatwo jest fotografować w pełnym trybie ekspozycji manualnej, co da ci niebywałą kontrolę nad ekspozycją nawet w najbardziej skomplikowanych warunkach oświetleniowych.

Dzięki niepowtarzalnemu stylowi nauczania Bryana i niezwykle konstruktywne recenzje twoich fotografii ku własnemu zaskoczeniu szybko pojmiesz zależności pomiędzy wartością przysłony (f/stop), czasem naświetlenia i ustawieniem ISO.
A może masz problemy z dokładnym zrozumieniem głębi ostrości i jej twórczej roli w fotografii?

Czy wiesz jaką jedną wartość przysłony należny wybrać, aby uzyskać największy kontrast i ostrość ekspozycji fotograficznych? Czy znasz dwa ustawienia przysłony, gwarantujące, że tło fotografii zostanie rozmyte? 

Czy znasz jedną wartość przysłony, która w połączeniu z odpowiednim obiektywem zapewni głębię ostrości od metra do nieskończoności? Jeśli zdarza ci się wykonywać fotografie, które nie są stuprocentowo udanymi ekspozycjami lub nie do końca rozumiesz, dlaczego niektóre zdjęcia wychodzą, a inne nie, ten kurs jest właśnie dla ciebie.

Jest prowadzony przez doświadczonych instruktorów w całości po polsku.


Ten kurs obejmuje między innymi:
 • podstawy ekspozycji
 • czułość ISO
 • mierniki światła
 • przysłonę i czas naświetlania
 • techniki izolacji obiektów z tła
 • kreatywne wykorzystanie przysłony
 • panoramowanie ('panning')
 • zamrażanie akcji
 • uzyskiwanie prawidłowej ekspozycji
 • rola obiektywu i ogniskowej
 • kompozycje opowiadające historię
 • prawidłowa i kreatywnie prawidłowa ekspozycja
 • sposoby uzyskiwania prawidłowych ekspozycji
 • ...i wiele innych jeszcze bardziej ekscytujących tematów!

Główne tematy lekcji:

Lekcja 1: Podstawy ekspozycji fotograficznej
Lekcja 2: Prawidłowa przysłona i czas naświetlania
Lekcja 3: Prawidłowa kreatywna przysłona
Lekcja 4: Właściwy czas naświetlania – panoramowanie i zamrażanie akcji

Lekcja Gratis: Połówkowe (gradacyjne) filtry szare

 

Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie:
Aparat fotograficzny – cyfrowy lub na film – z możliwością pełnego manualnego trybu ustawiania ekspozycji, czyli ręcznego wyboru przysłony i czasu naświetlania.

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla początkujących i średniozaawansowanych pasjonatów fotografii.

Ilu uczestników będzie na kursie?
Na każdy kurs przyjmujemy nie więcej niż 10 osób.

Kontynuacja kursu: "Ekspozcycja bez tajemnic 2"


Proponujemy ci niepowtarzalny i sprawdzony, autorski kurs Bryana Petersona. Zapewniamy uwzględnienie twojego tempa nauki, indywidualną i szczegółową ocenę twoich zdjęć (zarówno przez instruktorów jak i innych kursantów!) oraz możliwość nauki z każdego zakątka świata i o każdej porze dnia.

Jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu naszego kursu, że obiecujemy ci pełną satysfakcję. Jeśli jednak stwierdzisz, że ten kurs ci nie odpowiada (jest za trudny, za łatwy lub z jakiegokolwiek innego powodu), to gwarantujemy ci zwrot 100% kosztów kursu (szczegóły na ten temat w zakładce Gwarantowana Satysfakcja). A co najważniejsze – zapewniamy, że zanim skończysz kurs, w pełni opanujesz zawarte w nim treści teoretyczne i praktyczne.

Oferujemy ci najlepsze, interaktywne środowisko do nauki fotografii przez internet. Indywidualne podejście polega na tym, że doświadczeni instruktorzy będą służyć ci stałą pomocą przez cały czas trwania kursu, a forum dyskusyjne umożliwi ci prowadzenie fascynujących rozmów na wszelkie tematy fotograficzne.

Więcej informacji o funkcjonowaniu naszych kursów znajdziesz tutaj.
Autor kursu / Patron: Bryan Peterson

bryan peterson Bryan jest fotografem z ponad 30-letnim doświadczeniem i instruktorem fotografii od przeszło 20 lat. Ten prawdziwy entuzjasta fotografii ma niezwykły dar zarażania swoją pasją wszystkich, których spotyka w życiu. Stosuje niepowtarzalny styl nauczania stawiający na kreatywność, bezstresową naukę i zajmujące projekty fotograficzne. To wszystko czyni zdobywanie i pogłębianie wiedzy fotograficznej prawdziwą przyjemnością. Efektem takiego podejścia są błyskawiczne i fenomenalne rezultaty, które przechodzą najśmielsze oczekiwania każdego – czytelnika znakomitych książek Bryana, uczestnika warsztatów plenerowych i kursanta internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii. Polska filia tej szkoły rozpocznie działalność już wiosną 2013 roku.

Bryan jest autorem takich bestselerów jak: Ekspozycja bez tajemnic , Kreatywna fotografia bez tajemnic, Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic, Czas naświetlania bez tajemnic, Fotografia portretowa bez tajemnic, Lampa błyskowa bez tajemnic i najnowszej pozycji – Kompozycja bez tajemnic wydanych w Polsce przez łódzkie wydawnictwo Galaktyka.

Książki Bryana Petersona wydane w Polsce


Instruktor: Marek Dudka

Marek Dudka Fotografuje praktycznie od zawsze, a ściślej – odkąd dostał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smiena Symbol (mimo że było to w zamierzchłych latach 70. ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś w znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo, ciemnię zaś zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni. Ma nadzieję, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ostatni raz.

Marek uwielbia portretować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży; może wtedy łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje fotografia dzieci. Uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie – na Karaibach, w USA, na Hawajach, w Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studia fotograficznego a Europą (głównie Polską). Od 2008 roku współpracuje z Bryanem Petersonem.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik jest wieloletnim miłośnikiem fotografii i uczestnikiem wielu warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez wybitnych fotografów w USA. W wolnym czasie pracuje jako instruktor i prowadzi indywidualne kursy fotograficzne. Patrik współpracuje z Bryanem od ponad trzech lat i jest wielkim zwolennikiem jego metod nauczania oraz stylu fotografii. Pochodzi ze Słowacji, mieszkał pięć lat w Pradze, przez wiele lat w USA, a obecnie – w Lozannie.

Prace Patrika można znaleźć na jego stronie internetowej a aktualne projekty można zobaczyć na jego blogu lub na Facebooku.
konkursy fotograficzne, informacje i fora społecznościowe!
facebook Dołącz do nas na Facebooku PPSOP Blog Blog Internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii

© 2019 Aperture Productions LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Logowanie Studenta Szkoły:
UŻYTKOWNIK: HASŁO:  
   
Czy zapomniałeś jak się zalogować na nasz serwer?