Strona domowa Kursy Instruktorzy Jak funkcjonują kursy Referencje  

KURSY FOTOGRAFII
- Jak funkcjonują kursy?
- Dlaczego warto?
- Kupony upominkowe
CERTYFIKAT
GWARANCJA SATYSFAKCJI
O NASZEJ SZKOLE
- Szkoła właśnie dla Ciebie!
- Cotygodniowe lekcje
- Fascynujące projekty
- Recenzje fotografii
- Pomoc non stop
NAUKA W INTERNECIE
GDPR INFO

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące wiadomości

KREATYWNA FOTOGRAFIA BEZ TAJEMNIC

 Czas trwania kursu: 6 tygodnie        Cena: 895 zł            

Nie chodzi o to, na co patrzysz, ale co widzisz – Henry David Thoreau

Jak postrzegać świat wokół nas? Jak nie tylko patrzeć, lecz także przede wszystkim widzieć – to znaczy wychwytywać interesujące fotograficznie kompozycje, które umykają innym? Dlaczego niektóre fotografie są bardziej przekonujące niż inne? Na czym polega ich inność? Czy widzisz to, co inni często pomijają lub przeciwnie, może zastanawiasz się, dlaczego ktoś inny dostrzegł fantastyczną kompozycję, a ty nie? Ten kurs pomoże ci znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Twórcze widzenie jest w zasięgu każdego z nas; dowiesz się, jak wyrobić i udoskonalić tę zdolność, aby wykonywać zdjęcia przewyższające poziomem inne.

Z bardzo wielu powodów pewne fotografie uważamy za udane, a inne za całkowitą porażkę. Może to być na przykład chęć zawarcia w kompozycji wszystkich zastanych w scenie elementów, bez krytycznej oceny, które z nich pomogą ci stworzyć przekonywającą fotografię, a które nie? Inną poważną przeszkodą jest brak zrozumienia różnicy między tym, jak postrzegamy świat my, a jak go widzi obiektyw aparatu lub też brak rozumienia podstaw kompozycji fotograficznej. W naszym kursie zajmiemy się kwestią rozszerzenia twojej wyobraźni fotograficznej oraz zdolności dostrzegania mocnych kompozycji. Gruntownie omówimy wszystkie elementy kompozycji, takie jak linia, kształt, forma, faktura, kolor czy wzór. Zgłębimy sprawdzone metody stosowane przez profesjonalnych fotografów, aby w jak najprostszy sposób poprawić twoje obrazy. Dobra kompozycja nie jest niczym magicznym, każdy może ją opanować. Pozwól nam zabrać cię w krainę kreatywnej i sugestywnej fotografii. Ten kurs bezpowrotnie odmieni  sposób robienia przez ciebie zdjęć. Tak czy inaczej – pamiętaj – nie jesteś sam; podobne problemy z widzeniem i kompozycją są udziałem nawet doświadczonych fotografów, mimo że sztuka widzenia i dostrzegania interesujących kompozycji jest dostępna dla każdego.

Bez wątpienia po ukończeniu tego kursu nigdy nie będziesz widzieć świata tak jak przedtem. Ten sześciotygodniowy kurs być może stanie się pewnym wyzwaniem, ale będzie też niesamowitą przygodą, która bezpowrotnie odmieni twoje podejście do fotografii.

Kurs ten jest po części oparty na bestselerze Bryana Petersona zatytułowanym "Kreatywna fotografia bez tajemnic" (tytuł oryginału "Learning to See Creatively"). Jest prowadzony przez doświadczonych instruktorów w całości po polsku.

.Ten kurs obejmuje między innymi:


  • podstawy kompozycji fotograficznej (złoty podział i proporcje, wypełnianie kadru, elementy poprawiające siłę kompozycji,  sprawdzone, profesjonalne sposoby wzmocnienia kompozycji)
  • elementy kompozycji i ich rolę w tworzeniu kreatywnie prawidłowych fotografii (linia, kształt, forma, faktura, wzór, kolor)
  • kadrowanie
  • rolę punktu widzenia
  • kreatywną ekspresję
  • znaczenie tła
  • teorię koloru i jej zastosowanie w fotografii
  • twórczą rolę światła (kierunek i barwa światła)
  • sposób, w jaki „widzą” obiektywy fotograficzne (sprawdzone metody szybkiego wyboru najodpowiedniejszego obiektywu i ogniskowej do danej okazji fotograficznej)
  • i wiele innych zajmujących tematów!


Główne tematy lekcji:

Lekcja 1: Elementy kompozycji: linia, faktura i wzór
Lekcja 2: Elementy kompozycji: kolor, teoria koloru i jego rola w fotografii
Lekcja 3: Obiektyw szerokokątny i jego rola w kreatywnej fotografii – sposób, w jaki „widzą” obiektywy
Lekcja 4: Kreatywne kadrowanie: wypełnianie kadru i kadr w kadrze
Lekcja 5: Kompozycja fotograficzna: złoty podział i klasyczne proporcje
Lekcja 6: Kadr w kadrze, kompozycja a przestrzeń, fotograficzna ilustracja pojęć i tematów abstrakcyjnych

Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie:
Aparat fotograficzny – cyfrowy lub na film – z możliwością pełnego manualnego trybu ustawiania ekspozycji, czyli ręcznego wyboru przysłony i czasu naświetlania. Pomocne będzie też ukończenie kursu „Ekspozycja bez tajemnic” lub dobre opanowanie i rozumienie podstawowych pojęć fotografii (ISO, fotograficzny trójkąt, rola czasu naświetlania i przysłony, itp.).

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla początkujących i średniozaawansowanych pasjonatów fotografii.

Ilu uczestników będzie na kursie?
Na każdy kurs przyjmujemy nie więcej niż 10 osób.

 


Proponujemy ci niepowtarzalny i sprawdzony, autorski kurs Bryana Petersona. Zapewniamy uwzględnienie twojego tempa nauki, indywidualną i szczegółową ocenę twoich zdjęć (zarówno przez instruktorów jak i innych kursantów!) oraz możliwość nauki z każdego zakątka świata i o każdej porze dnia.

Jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu naszego kursu, że obiecujemy ci pełną satysfakcję. Jeśli jednak stwierdzisz, że ten kurs ci nie odpowiada (jest za trudny, za łatwy lub z jakiegokolwiek innego powodu), to gwarantujemy ci zwrot 100% kosztów kursu (szczegóły na ten temat w zakładce Gwarantowana Satysfakcja). A co najważniejsze – zapewniamy, że zanim skończysz kurs, w pełni opanujesz zawarte w nim treści teoretyczne i praktyczne.

Oferujemy ci najlepsze, interaktywne środowisko do nauki fotografii przez internet. Indywidualne podejście polega na tym, że doświadczeni instruktorzy będą służyć ci stałą pomocą przez cały czas trwania kursu, a forum dyskusyjne umożliwi ci prowadzenie fascynujących rozmów na wszelkie tematy fotograficzne.

Więcej informacji o funkcjonowaniu naszych kursów znajdziesz tutaj.
Autor kursu / Patron: Bryan Peterson

bryan peterson Bryan jest fotografem z ponad 30-letnim doświadczeniem i instruktorem fotografii od przeszło 20 lat. Ten prawdziwy entuzjasta fotografii ma niezwykły dar zarażania swoją pasją wszystkich, których spotyka w życiu. Stosuje niepowtarzalny styl nauczania stawiający na kreatywność, bezstresową naukę i zajmujące projekty fotograficzne. To wszystko czyni zdobywanie i pogłębianie wiedzy fotograficznej prawdziwą przyjemnością. Efektem takiego podejścia są błyskawiczne i fenomenalne rezultaty, które przechodzą najśmielsze oczekiwania każdego – czytelnika znakomitych książek Bryana, uczestnika warsztatów plenerowych i kursanta internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii. Polska filia tej szkoły rozpocznie działalność już wiosną 2013 roku.

Bryan jest autorem takich bestselerów jak: Ekspozycja bez tajemnic , Kreatywna fotografia bez tajemnic, Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic, Czas naświetlania bez tajemnic, Fotografia portretowa bez tajemnic, Lampa błyskowa bez tajemnic i najnowszej pozycji – Kompozycja bez tajemnic wydanych w Polsce przez łódzkie wydawnictwo Galaktyka.

Książki Bryana Petersona wydane w Polsce


Instruktor: Marek Dudka

Marek Dudka Fotografuje praktycznie od zawsze, a ściślej – odkąd dostał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smiena Symbol (mimo że było to w zamierzchłych latach 70. ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś w znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo, ciemnię zaś zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni. Ma nadzieję, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ostatni raz.

Marek uwielbia portretować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży; może wtedy łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje fotografia dzieci. Uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie – na Karaibach, w USA, na Hawajach, w Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studia fotograficznego a Europą (głównie Polską). Od 2008 roku współpracuje z Bryanem Petersonem.


Instruktor: Monika Banas

Monika Banas Monika już w wieku dziewięciu lat zaczęła robić zdjęcia aparatem Zenit. Od tego czasu fotografia już na zawsze stała się częścią jej życia. Po przeprowadzce za wielką wodę zajęła się na poważnie fotografowaniem. Uczestniczyła w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez wybitnych fotografów w USA, ukończyła również wiele kursów w Szkole Perfekcyjnej Fotografii Bryana Petersona, by później pracować w niej jako instruktor. Od przeszło trzech lat zajmuje się fotografią profesjonalną; specjalizuje się w fotografii rodzinnej, zwłaszcza zdjęciach noworodków, niemowląt i dzieci. W wolnych chwilach oddaje się różnym projektom fotograficznym. Monika uwielbia robić zdjęcia obiektywem Nikona f/1.4.

Mieszka i fotografie w Europie. Jej prace można znaleźć na stronie internetowej www.pixien.com a aktualne projekty na jej profilu na Facebooku
konkursy fotograficzne, informacje i fora społecznościowe!
facebook Dołącz do nas na Facebooku PPSOP Blog Blog Internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii

© 2019 Aperture Productions LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Logowanie Studenta Szkoły:
UŻYTKOWNIK: HASŁO:  
   
Czy zapomniałeś jak się zalogować na nasz serwer?