Strona domowa Kursy Instruktorzy Jak funkcjonują kursy Referencje  

KURSY FOTOGRAFII
- Jak funkcjonują kursy?
- Dlaczego warto?
- Kupony upominkowe
CERTYFIKAT
GWARANCJA SATYSFAKCJI
O NASZEJ SZKOLE
- Szkoła właśnie dla Ciebie!
- Cotygodniowe lekcje
- Fascynujące projekty
- Recenzje fotografii
- Pomoc non stop
NAUKA W INTERNECIE
GDPR INFO

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące wiadomości

ZBLIŻENIA I MAKROFOTOGRAFIA BEZ TAJEMNIC
Długość trwania: 4 tygodni         Cena: 595 zł    

Niezwykła podróż w magiczny świat fotograficznych zbliżeń i makrofotografii.

Jest to nasz pierwszy kurs w całości poświęcony fotografii zbliżeń i makrofotografii. Instruktorzy kursu zapraszają każdego na pełną przygód, fascynującą i niezwykle kształcącą wyprawę do świata fotografii z bliska i bardzo bliska, zarówno przy wykorzystaniu obiektywów makro, jak i bez nich!

Ten kurs bardzo szybko obali mit, że fotografia zbliżeń dotyczy tylko takich obiektów jak kwiaty, pszczoły czy motyle. Jak się sam przekonasz, nic bardziej mylnego! Oczywiście żaden kurs makrofotografii nie byłby kompletny bez tak zaufanych modeli jak rośliny i zwierzęta, ale nasz kurs idzie znacznie dalej i wychodzi poza tak wąsko pojęte schematy fotografii zbliżeń. Z pewnością zainspiruje cię on do fotografowania z bliska najprzeróżniejszych obiektów i przedmiotów, tak że wkrótce z zachwytem krzykniesz: „No jasne, tylko dlaczego nie pomyślałam/ nie pomyślałem o tym wcześniej?!”.

Oparty na popularnej książce Bryana Petersona Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic (Understanding Close-Up Photography), kurs odkrywa przed uczestnikami fotografię zbliżeń i bardziej intymny sposób postrzegania świata nie tylko poprzez obiektywy makro, lecz także obiektywy szerokokątne – włączając rybie oko i teleobiektywy (tak, to nie pomyłka!), a kończąc na wykorzystaniu całego bogactwa akcesoriów makro, które pozwolą jeszcze bardziej zbliżyć się do fotografowanych obiektów. A są to tak tajemniczo brzmiące akcesoria makro jak: pierścienie pośrednie, filtry zbliżeniowe, pierścienie odwrotnego mocowania obiektywu, szyny ogniskujące, miechy czy nawet pierścieniowe lampy błyskowe. Jak się szybko przekonasz, mimo że nazwy brzmią być może egzotycznie, owe akcesoria są bardzo łatwe w obsłudze i szybko z chęcią włączysz je to swojego fotograficznego arsenału.

Podczas kursu odkryjesz też bardzo tani, domowy sposób wykonywania bezcieniowych portretów różnych przedmiotów, dobrze nadających się do fotografii zbliżeniowych. Wkrótce też zrozumiesz, że twój dom jest istną kopalnią pomysłów na zdjęcia makro. Będziesz mógł więc wykonywać niezapomniane fotografie zbliżeniowe szybko, łatwo i przyjemnie, bo bez opuszczania domowych pieleszy.

Ten czterotygodniowy kurs, pełen praktycznych wskazówek, szczegółowo przedstawia wymogi sprzętowe, technikę fotografowania i kompozycji obrazów makro, a przede wszystkim inspiruje! Wraz z rozwojem fotografii cyfrowej tajemniczy do niedawna mikroświat jest teraz na wyciągnięcie ręki, a dzięki naszemu kursowi dowiesz się, jak poznać tę fascynującą mikrorzeczywistość! Kurs jest prowadzony w całości po polsku przez doświadczonych instruktorów.

Ten kurs bezpowrotnie zmieni twoje podeście do makrofotografii. Odmieni też twój styl i podejście do fotografii w ogóle, bo zdasz sobie sprawę z tego, że tak wiele okazji fotograficznych czeka tuż obok po warunkiem, że podejdziesz odpowiednio blisko do fotografowanego obiektu. I nie ma znaczenia, jakiego obiektywu używasz.

Serdecznie zapraszamy!

Fotografie makro
Fotografie makro

Kurs ten, miedzy innymi, obejmuje następujące tematy:
 • makro a fotografia zbliżeniowa (różnice)
 • obiektywy makro
 • sprzęt: pierścienie pośrednie, soczewki makro, pierścieniowa lampa błyskowa, pierścienie odwrotnego mocowania, statyw; odbłyśniki, itp.
 • techniki izolacji obiektów z tła
 • wykorzystanie obiektywów szerokokątnych w fotografii zbliżeniowej i makro
 • nastawianie ostrości
 • znaczenie głębi ostrości
 • kadrowanie i kompozycja
 • faktura na zbliżeniach
 • widzenie makro
 • inspiracje i pomysły
 • fotografowanie makro w plenerze
 • domowe studio do fotografii makro
 • światło w fotografii makro
 • ...i wiele innych ekscytujących tematów!


Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie:
Aparat fotograficzny – cyfrowy lub na film – z możliwością pełnego manualnego trybu ustawiania ekspozycji, czyli ręcznego wyboru przysłony i czasu naświetlania. Zalecamy ukończenie kursu „Ekspozycja bez tajemnic” lub dobre opanowanie i rozumienie podstawowych pojęć fotografii (ISO, fotograficzny trójkąt, rola czasu naświetlania i przysłony, itp.).

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla początkujących i średniozaawansowanych pasjonatów fotografii.

Ilu uczestników będzie na kursie?
Na każdy kurs przyjmujemy nie więcej niż 10 osób.

 


Proponujemy ci niepowtarzalny i sprawdzony, autorski kurs Bryana Petersona. Zapewniamy uwzględnienie twojego tempa nauki, indywidualną i szczegółową ocenę twoich zdjęć (zarówno przez instruktorów jak i innych kursantów!) oraz możliwość nauki z każdego zakątka świata i o każdej porze dnia.

Jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu naszego kursu, że obiecujemy ci pełną satysfakcję. Jeśli jednak stwierdzisz, że ten kurs ci nie odpowiada (jest za trudny, za łatwy lub z jakiegokolwiek innego powodu), to gwarantujemy ci zwrot 100% kosztów kursu (szczegóły na ten temat w zakładce Gwarantowana Satysfakcja). A co najważniejsze – zapewniamy, że zanim skończysz kurs, w pełni opanujesz zawarte w nim treści teoretyczne i praktyczne.

Oferujemy ci najlepsze, interaktywne środowisko do nauki fotografii przez internet. Indywidualne podejście polega na tym, że doświadczeni instruktorzy będą służyć ci stałą pomocą przez cały czas trwania kursu, a forum dyskusyjne umożliwi ci prowadzenie fascynujących rozmów na wszelkie tematy fotograficzne.

Więcej informacji o funkcjonowaniu naszych kursów znajdziesz tutaj.
Autor kursu / Patron: Bryan Peterson

bryan peterson Bryan jest fotografem z ponad 30-letnim doświadczeniem i instruktorem fotografii od przeszło 20 lat. Ten prawdziwy entuzjasta fotografii ma niezwykły dar zarażania swoją pasją wszystkich, których spotyka w życiu. Stosuje niepowtarzalny styl nauczania stawiający na kreatywność, bezstresową naukę i zajmujące projekty fotograficzne. To wszystko czyni zdobywanie i pogłębianie wiedzy fotograficznej prawdziwą przyjemnością. Efektem takiego podejścia są błyskawiczne i fenomenalne rezultaty, które przechodzą najśmielsze oczekiwania każdego – czytelnika znakomitych książek Bryana, uczestnika warsztatów plenerowych i kursanta internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii. Polska filia tej szkoły rozpocznie działalność już wiosną 2013 roku.

Bryan jest autorem takich bestselerów jak: Ekspozycja bez tajemnic , Kreatywna fotografia bez tajemnic, Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic, Czas naświetlania bez tajemnic, Fotografia portretowa bez tajemnic, Lampa błyskowa bez tajemnic i najnowszej pozycji – Kompozycja bez tajemnic wydanych w Polsce przez łódzkie wydawnictwo Galaktyka.

Książki Bryana Petersona wydane w Polsce

Instruktor: Marek Dudka

Marek Dudka Fotografuje praktycznie od zawsze, a ściślej – odkąd dostał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smiena Symbol (mimo że było to w zamierzchłych latach 70. ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś w znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo, ciemnię zaś zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni. Ma nadzieję, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ostatni raz.

Marek uwielbia portretować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży; może wtedy łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje fotografia dzieci. Uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie – na Karaibach, w USA, na Hawajach, w Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studia fotograficznego a Europą (głównie Polską). Od 2008 roku współpracuje z Bryanem Petersonem.
konkursy fotograficzne, informacje i fora społecznościowe!
facebook Dołącz do nas na Facebooku PPSOP Blog Blog Internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii

© 2019 Aperture Productions LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Logowanie Studenta Szkoły:
UŻYTKOWNIK: HASŁO:  
   
Czy zapomniałeś jak się zalogować na nasz serwer?