Strona domowa Kursy Instruktorzy Jak funkcjonują kursy Referencje  

KURSY FOTOGRAFII
- Jak funkcjonują kursy?
- Dlaczego warto?
- Kupony upominkowe
CERTYFIKAT
GWARANCJA SATYSFAKCJI
O NASZEJ SZKOLE
- Szkoła właśnie dla Ciebie!
- Cotygodniowe lekcje
- Fascynujące projekty
- Recenzje fotografii
- Pomoc non stop
NAUKA W INTERNECIE
GDPR INFO

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące wiadomości

TWARZĄ W TWARZ - Niezwykły kurs fotografii portretowej

Długość trwania: 4 tygodnie        Cena: 595 zł

 


Od chwili wynalezienia fotografii, twarz ludzka jest niewątpliwie najczęściej rejestrowanym  tematem. Każdy może robić zdjęcia portretowe, ale by wyrazić na takiej fotografii naturę człowieka i jego osobowość potrzeba trochę umiejętności i odpowiedniego podejścia.

Dzięki kursowi „Twarzą w twarz” odkryjesz możliwości i techniki fotograficzne, które być może wykraczają poza standardową strefę komfortu większości fotografów, ale otwierają też furtkę do zupełnie nowego świata fotografii portretowej.

Kurs pomoże ci odkryć i rozwijać osobistą wizję oraz indywidualny styl, pozwoli ci także robić zdjęcia, które zawsze chciałeś tworzyć, ale być może nie do końca wiedziałeś, jak do tego się zabrać.

Na tym kursie wiele czasu poświęcamy zagadnieniu „decydującego momentu” i temu, jak dzięki niemu uchwycić prawdziwą osobowość uwiecznianej osoby i jak przekazać subtelności świateł i ceni. Dowiesz się też, w jaki sposób analizować fotografowany temat, by uzyskać idealny, zamierzony wygląd i nastrój obrazu, który wyróżni twoje prace spośród innych.

Twarzą w twarz

W trakcie kursu nauczysz się „czuć i widzieć” światło na rozmaite sposoby, odkryjesz, jak wpływa ono na twoje zdjęcia. Zyskasz wiedzę o sprzęcie, dzięki któremu rozwiniesz swoje umiejętności i będziesz w stanie sportretować dowolną osobę czy twarz dziecka, które zawsze chciałeś sfotografować.

Nie będziemy szczędzić czasu, aby uwzględniając twoje potrzeby, dobrać najlepszy aparat i obiektyw, który da ci optymalny kąt widzenia. Skupimy się też na wyborze tła i odpowiedniego punktu widzenia; podpowiemy, o czym warto pamiętać, fotografując w pomieszczeniach, na zewnątrz i w podróży oraz jak kadrować ujęcia, by tworzyć niezapomnianie obrazy. 

Podczas tych zajęć skoncentrujemy się na nieszablonowym myśleniu i oryginalnym podejściu do tematu – będziesz w ten sposób doskonalił się jako fotograf i jednocześnie rozwijał swoją kreatywność.

Jednak samo zrozumienie zagadnień kompozycji, oświetlenia, wymogów sprzętowych, uwarunkowań lokalizacji, wyboru tematu do fotografii to nadal tylko początek drogi. Powstanie fascynującego zdjęcia to znacznie więcej niż skierowanie aparatu w stronę modela, naciśnięcie spustu migawki w nadziei, że jakoś to będzie, a obraz sam się zrobi. Zdolność wydobycia na zdjęciach osobowości fotografowanego człowieka wymaga czasu, ale też wiedzy i umiejętności, które nabędziesz podczas tego niezwykłego kursu fotografii portretowej.  

Jest prowadzony przez doświadczonych instruktorów w całości po polsku.

Twarzą w twarz


Główne tematy lekcji:

Lekcja 1: Myśl nietuzinkowo
Powiemy ci, jak ważne są kąty, pozycja głowy i ciała modela, dobór odpowiedniego obiektywu i jak to wszystko wpływa na ogólny wyraz obrazu. Dowiesz się, jak używać obiektywu makro do tworzenia intymnych portretów, jaki otwór przysłony da najlepszy efekt oraz kiedy używać stabilizatora obrazu czy statywu, by ograniczyć wibracje i uzyskać możliwie najostrzejsze zdjęcie. Zrozumiesz, co to są strefy ostrzenia, jak działają i jak wpływają na uzyskanie ostrości w najważniejszym punkcie, którym są oczy modela.

Lekcja 2: Wszystko o świetle
Nauczymy cię, czym jest ekspozycja; dowiesz się, jak światło może stworzyć albo zniszczyć nawet najbardziej fascynujące ujęcie. Przedstawimy tajniki korzystania z blend i dyfuzorów światła w celu osiągnięcia prawdziwie wyrazistych portretów i objaśnimy, jak pracować ze światłem w najbardziej odpowiednim momencie dnia.

Lekcja 3: Właściwy moment
Podczas tej lekcji zajmiemy się fotografowaniem dzieci oraz portretami wykonywanymi w podróży. Nauczysz się robić zdjęcia oddające spontaniczność i duszę dziecka. Powiemy, jak pracować z grupą ludzi, panować nad emocjami, mimiką oraz jak dobrać najodpowiedniejszą pozę. Przekonasz się, jaki wpływ na zdjęcie ma makijaż, ubranie i dlaczego oczy modela są najważniejsze w dobrej fotografii portretowej.

Lekcja 4: Znajdź swój styl
Pomożemy ci odkryć twój własny styl zdjęć portretowych i fotografii twarzy. Nauczysz się korzystania z naturalnego światła, fotografowania w pomieszczeniu z jednym źródłem światła, takim jak tradycyjna lampa błyskowa, lamap pierścieniowa czy nawet światło świecy. Przedstawimy sposoby korzystania z superteleobiektywów i obiektywów do efektów specjalnych (Lens Baby). Podpowiemy, jak wybrać optymalne tło, umożliwiające najlepsze i najwyrazistsze przedstawienie twarzy na zdjęciu.

Po ukończeniu tego kursu wykonywanie portretów nie będzie już kryło żadnych tajemnic!

Twarzą w twarz

 

Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie:
Aparat fotograficzny – cyfrowy lub na film – z możliwością pełnego manualnego trybu ustawiania ekspozycji, czyli ręcznego wyboru przysłony i czasu naświetlania. Dobra znajomość ekspozycji fotograficznej (trójkąt fotograficzny - rola przysłony, czasu otwarcia migawki i ISO) oroz umijętność fotografowania w trybie całkowicie manualnym lub ukończenie kursu "Ekspozycja bez tajemnic cz. 1".

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla średniozaawansowanych pasjonatów fotografii.

Ilu uczestników będzie na kursie?
Na każdy kurs przyjmujemy nie więcej niż 10 osób.

 


Proponujemy ci niepowtarzalny i sprawdzony, autorski kurs Scotta Stulberga. Zapewniamy uwzględnienie twojego tempa nauki, indywidualną i szczegółową ocenę twoich zdjęć (zarówno przez instruktorów jak i innych kursantów!) oraz możliwość nauki z każdego zakątka świata i o każdej porze dnia.

Jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu naszego kursu, że obiecujemy ci pełną satysfakcję. Jeśli jednak stwierdzisz, że ten kurs ci nie odpowiada (jest za trudny, za łatwy lub z jakiegokolwiek innego powodu), to gwarantujemy ci zwrot 100% kosztów kursu (szczegóły na ten temat w zakładce Gwarantowana Satysfakcja). A co najważniejsze – zapewniamy, że zanim skończysz kurs, w pełni opanujesz zawarte w nim treści teoretyczne i praktyczne.

Oferujemy ci najlepsze, interaktywne środowisko do nauki fotografii przez internet. Indywidualne podejście polega na tym, że doświadczeni instruktorzy będą służyć ci stałą pomocą przez cały czas trwania kursu, a forum dyskusyjne umożliwi ci prowadzenie fascynujących rozmów na wszelkie tematy fotograficzne.

Więcej informacji o funkcjonowaniu naszych kursów znajdziesz tutaj.
Instruktor / Autor kursu: Scott Stulberg

Scott Stulberg Scott Stulberg jest fotografem, który koncentruje się na fotografii podróżniczej oraz wykonywaniu obrazów do banków zdjęć. W celu odnalezienia niepowtarzalnych ujęć, Scott podróżuje do najdalszych zakątków świata. Jego prace znajdują się w wielu bankach i agencjach zdjęciowych, takich jak Corbis czy Getty Images. Scott jest też stałym współpracownikiem i autorem artykułów dla magazynu "Shutterbug". Uczy fotografii i aplikacji Photoshop w filii Uniwersytetu Californii w Los Angeles, na warsztatach Julia Dean Photo oraz w Centrum Fotografii Art Wolfe w Seattle. Organizuje kursy i warsztaty fotograficzne na całym świecie.

Scott jest współautorem książki Digital Photographer's New Guide to Photoshop Plug-Ins [Przewodnik użytkownika do nakładek do Photoshopa] oraz autorem nowej, pięknej publikacji Passage to Burma [Podróż do Birmy], w której zaprezentował zgromadzone w ciągu ostatnich dziesięciu lat zdjęcia z tego wspaniałego kraju.

Jego fotografie można znaleźć na całym świecie – od obrazów wykorzystywanych przez firmę Microsoft, czasopisma i gazety takie jak "Newsweek", "National Geographic", "New York Times" do pocztówek, kalendarzy, billboardów i okładek książek. Prace Scotta zdobią ściany w wielu szpitalach w USA, można je też znaleźć w międzynarodowych kolekcjach fotografii, w tym na stałej wystawie w budynku Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Próbki twórczości Scotta można oglądać na www.asa100.com


Instruktor: Marek Dudka

Marek Dudka Fotografuje praktycznie od zawsze, a ściślej – odkąd dostał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smiena Symbol (mimo że było to w zamierzchłych latach 70. ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś w znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo, ciemnię zaś zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni. Ma nadzieję, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ostatni raz.

Marek uwielbia portretować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży; może wtedy łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje fotografia dzieci. Uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie – na Karaibach, w USA, na Hawajach, w Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studia fotograficznego a Europą (głównie Polską). Od 2008 roku współpracuje z Bryanem Petersonem.


Instruktor: Monika Banas

Monika Banas Monika już w wieku dziewięciu lat zaczęła robić zdjęcia aparatem Zenit. Od tego czasu fotografia już na zawsze stała się częścią jej życia. Po przeprowadzce za wielką wodę zajęła się na poważnie fotografowaniem. Uczestniczyła w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez wybitnych fotografów w USA, ukończyła również wiele kursów w Szkole Perfekcyjnej Fotografii Bryana Petersona, by później pracować w niej jako instruktor. Od przeszło trzech lat zajmuje się fotografią profesjonalną; specjalizuje się w fotografii rodzinnej, zwłaszcza zdjęciach noworodków, niemowląt i dzieci. W wolnych chwilach oddaje się różnym projektom fotograficznym. Monika uwielbia robić zdjęcia obiektywem Nikona f/1.4.

Mieszka i fotografie w Europie. Jej prace można znaleźć na stronie internetowej www.pixien.com a aktualne projekty na jej profilu na Facebooku
konkursy fotograficzne, informacje i fora społecznościowe!
facebook Dołącz do nas na Facebooku PPSOP Blog Blog Internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii

© 2019 Aperture Productions LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Logowanie Studenta Szkoły:
UŻYTKOWNIK: HASŁO:  
   
Czy zapomniałeś jak się zalogować na nasz serwer?