Strona domowa Kursy Instruktorzy Jak funkcjonują kursy Referencje  

KURSY FOTOGRAFII
- Jak funkcjonują kursy?
- Dlaczego warto?
- Kupony upominkowe
CERTYFIKAT
GWARANCJA SATYSFAKCJI
O NASZEJ SZKOLE
- Szkoła właśnie dla Ciebie!
- Cotygodniowe lekcje
- Fascynujące projekty
- Recenzje fotografii
- Pomoc non stop
NAUKA W INTERNECIE
GDPR INFO

Zapisz się, aby otrzymywać bieżące wiadomości

LAMPA BŁYSKOWA BEZ TAJEMNIC
 Długość trwania: 6 tygodnie        Cena: 895 zł            

Jak mówi stare powiedzenie: "Nie ma fotografii bez światła". Często światła jest wystarczająco dużo, ale nie zawsze tam, gdzie najbardziej go potrzebujesz. Na szczęście zawsze po ręką masz lampę błyskową. Niestety, współczesne flesze są tak skomplikowane, że nawet profesjonaliści mają czasami problemy z ich obsługą i efektywnym wykorzystaniem.

Po ukończeniu tego intensywnego kursu i wykonaniu zadań domowych flesz oraz jego praktyczne i kreatywne używanie przestanie być dla ciebie tajemnicą.

Czy wiesz, jak uniknąć czerwonych oczu? Czy wiesz, jak mieszać światło zastane ze światłem lampy błyskowej? Dlaczego, gdy robisz zdjęcie z fleszem, to czasami połowa zdjęcia jest czarna? Czy umiesz zamrozić ruch przy użyciu lampy błyskowej? Czy znasz sposób wykonania wielokrotnej ekspozycji z fleszem? Jak wykorzystywać błysk flesza w roli światła wypełniającego? Co to znaczy pierwsza i druga kurtyna; kiedy ich się używa? Co zrobić, aby pomieszczenie, w którym twoje dziecko obchodzi urodziny, nie wyszło na zdjęciu całkowicie czarne? Jak uniknąć brzydkich odbić światła towarzyszących fotografowaniu z fleszem? Czy chciałbyś wykonywać profesjonalnie wyglądające zdjęcia ślubne? Dlaczego ostre światło w południe nie przeszkadza profesjonalistom w robieniu fotografii portretowych? Omówimy wszystkie podstawy, takie jak: teoria światła, używanie flesza zamontowanego na aparacie i poza nim, rozumienie mocy flesza i poprawne operowanie nią oraz rola czasu naświetlania i przesłony w fotografii z wykorzystaniem lampy błyskowej.

Podczas autorskiego kursu Bryana Petersona nauczysz się wykonywać lepsze zdjęcia portretowe, zarówno rodzinne, jak i biznesowe. Jeśli chciałbyś robić zdjęcia ślubne, to techniki poznane w tym kursie pomogą ci w wykonywaniu perfekcyjnych obrazów. Jeżeli lubisz się bawić i eksperymentować, to dowiesz się, jak można przy zastosowaniu lampy błyskowej zamrozić scenę sportową, podświetlić namiot czy uzyskać kolorowe efekty świetlne.

Oczywiście poznasz również tajniki posługiwania się wszystkimi trybami ustawienia flesza, zarówno TTL/E-TTL , automatycznym, jak i ręcznym. Dowiesz się, czym się różni błysk bezpośredni od błysku odbitego, jak zmiękczyć światło flesza, jak używać filtrów zakładanych na lampę błyskową. Kurs nie byłby kompletny, gdybyśmy nie poruszyli techniki mieszania błysku lampy błyskowej ze światłem naturalnym, bez względu na to, czy chcesz wykonać zwykły portret, fotografować sport ekstremalny czy kwiaty w ogrodzie.

Obiecujemy najbardziej przydatny i wyzwalający największą kreatywność kurs wiedzy o lampy błyskowej, jaki kiedykolwiek był oferowany w internecie! Dołącz do uczniów światowej sławy fotografa i nauczyciela Bryana Petersona i przeżyj przygodę w świecie fotografii z fleszem.

Ten kurs bazuje na popularnej książce Bryana Petersona Lampa błyskowa bez tajemnic (Understanding Flash Photography) i jest prowadzony w całości po polsku przez doświadczonych instruktorów.

 Kurs ten, miedzy innymi, obejmuje następujące tematy:

Lekcja 1 Wprowadzenie; podstawowe informacje o lampie błyskowej
Omówimy podstawową zasadę działania flesza, wytłumaczymy relację pomiędzy czasem naświetlania a przysłoną oraz ich wpływ na błysk flesza. Powiemy również, jak ustawić flesz przy użyciu trybów: TTL/ETTL, automatycznego i ręcznego oraz jak synchronizować flesz. Wytłumaczymy, co to jest liczba przewodnia, kąt odbicia oraz prawo odwrotnej proporcjonalności.

Lekcja 2 Użycie flesza zamontowanego na aparacie
Przygotujemy cię do użycia flesza zamontowanego na aparacie z wykorzystaniem światła wypełniającego, błysku odbitego i błysku zmiękczonego. Przedstawimy problem czerwonych oczu, kwestię wielokrotnej ekspozycji oraz używania dodatkowych akumulatorów do lampy błyskowej.

Lekcja 3 Użycie flesza zdjętego z aparatu
Opiszemy techniki używania lampy błyskowej będącej z dala od aparatu, przy uwzględnieniu efektu pierwszej kurtyny. Ponadto omówimy takie zagadnienia jak: światło główne a wypełniające, dyfuzor, softbox, odległość flesza od fotografowanego obiektu, zdalne sterowanie lampą błyskową i używanie pilotów.

Lekcja 4 Fascynacja i wyzwania związane z posługiwaniem się fleszem
Zaprezentujemy kilka bardziej zaawansowanych technik wykorzystania lampy błyskowej.

Lekcja 5 Myślenie kreatywne, część 1
Mieszanie światła naturalnego ze światłem lampy błyskowej, dodawanie lub odejmowanie światła naturalnego.

Lekcja 6 Myślenie kreatywne, część 2
Używanie filtrów z lampą błyskową, fotografowanie ruchu, synchronizacja z drugą kurtyną, wydłużanie czasu naświetlania, pokazywanie emocji i ruchu na zdjęciach z lampą błyskową.

     

 

Dla kogo jest ten kurs?
Kurs jest dla początkujących i średniozaawansowanych pasjonatów fotografii, którzy pragną bezboleśnie nauczyć się obsługi lampy błyskowej.

Co muszę umieć?
Konieczna jest umiejętność obsługi swojego aparatu, dobre zrozumienie czasu naświetlania, przesłony oraz ISO  przy robieniu zdjęć w świetle naturalnym bez flesza. (jeśli brakuje ci tej wiedzy, to zapraszamy na kurs „Ekspozycja bez tajemnic”, na którym bardzo dokładnie poznasz te zagadnienia).

Przed kursem przeczytaj instrukcję obsługi swojego flesza. Choć nie jest to najłatwiejsza lektura, ułatwi ci posługiwanie się fleszem w czasie kursu.

Jaki sprzęt muszę mieć?

  • aparat cyfrowy lub na film z możliwością manualnego nastawiania parametrów ekspozycji,
  • zewnętrzną lampę błyskową.

Ilu uczestników będzie na kursie?
Na każdy kurs przyjmujemy nie więcej niż 10 osób.Proponujemy ci niepowtarzalny i sprawdzony, autorski kurs Bryana Petersona. Zapewniamy uwzględnienie twojego tempa nauki, indywidualną i szczegółową ocenę twoich zdjęć (zarówno przez instruktorów jak i innych kursantów!) oraz możliwość nauki z każdego zakątka świata i o każdej porze dnia.

Jesteśmy tak pewni wysokiego poziomu naszego kursu, że obiecujemy ci pełną satysfakcję. Jeśli jednak stwierdzisz, że ten kurs ci nie odpowiada (jest za trudny, za łatwy lub z jakiegokolwiek innego powodu), to gwarantujemy ci zwrot 100% kosztów kursu (szczegóły na ten temat w zakładce Gwarantowana Satysfakcja). A co najważniejsze – zapewniamy, że zanim skończysz kurs, w pełni opanujesz zawarte w nim treści teoretyczne i praktyczne.

Oferujemy ci najlepsze, interaktywne środowisko do nauki fotografii przez internet. Indywidualne podejście polega na tym, że doświadczeni instruktorzy będą służyć ci stałą pomocą przez cały czas trwania kursu, a forum dyskusyjne umożliwi ci prowadzenie fascynujących rozmów na wszelkie tematy fotograficzne.

Więcej informacji o funkcjonowaniu naszych kursów znajdziesz tutaj.
Autor kursu / Patron: Bryan Peterson

bryan peterson Bryan jest fotografem z ponad 30-letnim doświadczeniem i instruktorem fotografii od przeszło 20 lat. Ten prawdziwy entuzjasta fotografii ma niezwykły dar zarażania swoją pasją wszystkich, których spotyka w życiu. Stosuje niepowtarzalny styl nauczania stawiający na kreatywność, bezstresową naukę i zajmujące projekty fotograficzne. To wszystko czyni zdobywanie i pogłębianie wiedzy fotograficznej prawdziwą przyjemnością. Efektem takiego podejścia są błyskawiczne i fenomenalne rezultaty, które przechodzą najśmielsze oczekiwania każdego – czytelnika znakomitych książek Bryana, uczestnika warsztatów plenerowych i kursanta internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii. Polska filia tej szkoły rozpocznie działalność już wiosną 2013 roku.

Bryan jest autorem takich bestselerów jak: Ekspozycja bez tajemnic , Kreatywna fotografia bez tajemnic, Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic, Czas naświetlania bez tajemnic, Fotografia portretowa bez tajemnic, Lampa błyskowa bez tajemnic i najnowszej pozycji – Kompozycja bez tajemnic wydanych w Polsce przez łódzkie wydawnictwo Galaktyka.

Książki Bryana Petersona wydane w Polsce
 


Instruktor: Marek Dudka

Marek Dudka Fotografuje praktycznie od zawsze, a ściślej – odkąd dostał od brata w prezencie radziecki aparat fotograficzny Smiena Symbol (mimo że było to w zamierzchłych latach 70. ubiegłego wieku, sam aparat zachował się do dziś w znakomitym stanie). I choć obecnie fotografuje cyfrowo, ciemnię zaś zastąpił Photoshopem, Marek czasami tęskni do uroku tradycyjnej fotografii z magią wywoływania filmów i tworzenia odbitek, a nawet samego zapachu ciemni. Ma nadzieję, że w którymś z projektów powróci kiedyś do filmu, choćby ostatni raz.

Marek uwielbia portretować ludzi, szczególnie podczas licznych podróży; może wtedy łączyć pasję do portretu z fascynacją fotografią podróżniczą. Wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje fotografia dzieci. Uczestniczył w wielu projektach fotograficznych, warsztatach i plenerach z mistrzami fotografii na całym świecie – na Karaibach, w USA, na Hawajach, w Wenezueli, Egipcie, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Indiach, Australii oraz wielu fantastycznych miejscach w Europie. Marek dzieli swój czas pomiędzy Karaibami, gdzie jest współzałożycielem studia fotograficznego a Europą (głównie Polską). Od 2008 roku współpracuje z Bryanem Petersonem.

konkursy fotograficzne, informacje i fora społecznościowe!
facebook Dołącz do nas na Facebooku PPSOP Blog Blog Internetowej Szkoły Perfekcyjnej Fotografii

© 2019 Aperture Productions LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Logowanie Studenta Szkoły:
UŻYTKOWNIK: HASŁO:  
   
Czy zapomniałeś jak się zalogować na nasz serwer?